Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie   Kliknij aby odsłuchać Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie Powered By GSpeech

DROGA NIECHORZ – KOMIERÓWKO JEST JUŻ PRAWIE GOTOWA

Kończą się prace budowlane na drodze łączącej miejscowości Niechorz i Komierówko. Trakt ten jest już udostępniony dla ruchu.

Wspomniany odcinek został zbudowany praktycznie od podstaw. „Wcześniej była to droga gruntowa, prowadząca przez las i przez rzekę Sępolenkę. Teraz odcinek ten ma teraz nową nawierzchnię asfaltową. Zbudowano także odwodnienie powierzchniowe wraz z rowami” – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego. Droga jest już przejezdna, choć do wykonania pozostał jeszcze kapitalny remont mostu drogowego. Będzie on wykonany jak tylko warunki pogodowe na to pozwolą. Wówczas też na całym odcinku wylana zostanie jeszcze jedna warstwa asfaltu.

Droga Niechorz – Komierówko jest nie tylko dojazdem do miejscowości. Tamtędy organizowany jest także dowóz dzieci do szkoły. Jej budowa kosztowała 1,6 mln zł. W połowie była ona dofinansowana z Funduszu Dróg Samorządowych.

 Nota prawna:

Gmina Sępólno Krajeńskie jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.

 

niechorz komierowkoKEP04934

 

 

  Kliknij aby odsłuchać Kończą się prace budowlane na drodze łączącej miejscowości Niechorz i Komierówko. Trakt ten jest już udostępniony dla ruchu. Wspomniany odcinek został zbudowany praktycznie od podstaw. „Wcześniej była to droga gruntowa, prowadząca przez las i przez rzekę Sępolenkę. Teraz odcinek ten ma teraz nową nawierzchnię asfaltową. Zbudowano także odwodnienie powierzchniowe wraz z rowami” – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego. Droga jest już przejezdna, choć do wykonania pozostał jeszcze kapitalny remont mostu drogowego. Będzie on wykonany jak tylko warunki pogodowe na to pozwolą. Wówczas też na całym odcinku wylana zostanie jeszcze jedna warstwa asfaltu. Droga Niechorz – Komierówko jest nie tylko dojazdem do miejscowości. Tamtędy organizowany jest także dowóz dzieci do szkoły. Jej budowa kosztowała 1,6 mln zł. W połowie była ona dofinansowana z Funduszu Dróg Samorządowych.  Nota prawna: Gmina Sępólno Krajeńskie jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.       Powered By GSpeech

 

 

 

Kliknij aby odsłuchać Powered By GSpeech