Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie   Kliknij aby odsłuchać Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie Powered By GSpeech

DROGA WOJEWÓDZKA NR 241 WCIĄŻ BEZ KOMPLEKSOWEGO REMONTU

Nie ma szans, aby w tym roku droga wojewódzka łącząca Sępólno Krajeńskie i Tucholę została kompleksowo wyremontowana. O jej naprawę od lat postulują władze Sępólna Krajeńskiego. Według zapewnień władz województwa kujawsko-pomorskiego, w tym roku naprawione będą tylko fragmenty tej drogi.

Droga wojewódzka 241 jest obok drogi krajowej nr 25 najważniejszym traktem komunikacyjnym w powiecie sępoleńskim. Łączy ona nie tylko stolicę powiatu z Tucholą i dalej jest dojazdem do autostrady A1, ale także wyprowadza ruch w kierunku Więcborka i dalej do Poznania. Stan drogi na odcinku Sępólno – Tuchola oraz Sępólno – Więcbork jest fatalny. Jedynym rozwiązaniem problemu byłby kompleksowy remont tych odcinków. Niestety w tym roku nie ma na to szans. Według zapewnień władz województwa, złożonych podczas wideokonferencji z samorządowcami z powiatu sępoleńskiego, w tym roku naprawione będą tylko dwa odcinki: pierwszy – 2 kilometrowy z Sikorza do Trzcian oraz drugi, również 2 kilometrowy ze Zboża w kierunku Więcborka.

 

Drugą równie ważną inicjatywą ma być budowa małej obwodnicy Sępólna Krajeńskiego. Chodzi o 1,5 kilometrowy odcinek, który połączyłby wschodni węzeł przyszłej obwodnicy w ciągu drogi krajowej nr 25 z drogą wojewódzką nr 241.

 

„Jak wynika z przeprowadzonych badań, połowa ruchu napływającego do Sępólna Krajeńskiego z południa, to ruch z drogi krajowej nr 25 od strony Bydgoszczy. Druga połowa to z kolei pojazdy wjeżdżające drogą wojewódzką 241 od strony Więcborka i dalej z Poznania. Tak zwana mała obwodnica wyprowadzi z miasta ruch tranzytowy napływający od strony Poznania oraz usprawni przejazd aut jadących od strony Bydgoszczy w kierunku Więcborka” – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego.

 

Według zapewnień władz województwa złożonych sępoleńskim samorządowcom, prace nad przygotowaniem dokumentacji tego odcinka, ruszą niebawem.

Nota prawna:

Gmina Sępólno Krajeńskie jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.

 

IMG 29741

  Kliknij aby odsłuchać Nie ma szans, aby w tym roku droga wojewódzka łącząca Sępólno Krajeńskie i Tucholę została kompleksowo wyremontowana. O jej naprawę od lat postulują władze Sępólna Krajeńskiego. Według zapewnień władz województwa kujawsko-pomorskiego, w tym roku naprawione będą tylko fragmenty tej drogi. Droga wojewódzka 241 jest obok drogi krajowej nr 25 najważniejszym traktem komunikacyjnym w powiecie sępoleńskim. Łączy ona nie tylko stolicę powiatu z Tucholą i dalej jest dojazdem do autostrady A1, ale także wyprowadza ruch w kierunku Więcborka i dalej do Poznania. Stan drogi na odcinku Sępólno – Tuchola oraz Sępólno – Więcbork jest fatalny. Jedynym rozwiązaniem problemu byłby kompleksowy remont tych odcinków. Niestety w tym roku nie ma na to szans. Według zapewnień władz województwa, złożonych podczas wideokonferencji z samorządowcami z powiatu sępoleńskiego, w tym roku naprawione będą tylko dwa odcinki: pierwszy – 2 kilometrowy z Sikorza do Trzcian oraz drugi, również 2 kilometrowy ze Zboża w kierunku Więcborka.   Drugą równie ważną inicjatywą ma być budowa małej obwodnicy Sępólna Krajeńskiego. Chodzi o 1,5 kilometrowy odcinek, który połączyłby wschodni węzeł przyszłej obwodnicy w ciągu drogi krajowej nr 25 z drogą wojewódzką nr 241.   „Jak wynika z przeprowadzonych badań, połowa ruchu napływającego do Sępólna Krajeńskiego z południa, to ruch z drogi krajowej nr 25 od strony Bydgoszczy. Druga połowa to z kolei pojazdy wjeżdżające drogą wojewódzką 241 od strony Więcborka i dalej z Poznania. Tak zwana mała obwodnica wyprowadzi z miasta ruch tranzytowy napływający od strony Poznania oraz usprawni przejazd aut jadących od strony Bydgoszczy w kierunku Więcborka” – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego.   Według zapewnień władz województwa złożonych sępoleńskim samorządowcom, prace nad przygotowaniem dokumentacji tego odcinka, ruszą niebawem. Nota prawna: Gmina Sępólno Krajeńskie jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.   Powered By GSpeech

 

 

Kliknij aby odsłuchać Powered By GSpeech