Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie   Kliknij aby odsłuchać Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie Powered By GSpeech

11 MARCA - DZIEŃ SOŁTYSA

W całym kraju jest ich ponad czterdzieści tysięcy. W gminie Sępólno Krajeńskie dwudziestu czterech. Mowa o sołtysach, którzy dzisiaj (11.03) obchodzą swoje święto. W tym roku ze względu na pandemię, nie będzie związanych z tym uroczystości.

 Dzień Sołtysa w Sępólnie Krajeńskim co roku obchodzony jest uroczyście. Organizowany jest wówczas okolicznościowe spotkanie, podczas którego wręczane są podziękowania i drobne upominki. W tym roku będzie jednak inaczej. „W związku z panującą pandemią nie możemy się spotkać w większym gronie. W tym roku sołtysi otrzymywać będą upominki oraz listy z podziękowaniami za ich służbę, przy okazji ich wizyt w urzędzie” – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego.

 

Sołtysi z mocy prawa pełnią funkcję organów pomocniczych gminy. Reprezentują oni mieszkańców swoich miejscowości. Mają prawo do poboru podatków i opłat lokalnych. W porozumieniu z Radami Sołeckimi mogą realizować także budżety sołectw. Za swoją pracę otrzymują diety ustalane przez Radę Miejską.

 

W Gminie Sępólno Krajeńskie są 24 sołectwa i 2 zarządy osiedli. Sołtysi za swoją pracę otrzymują diety. Ich wysokość jest ustalana przez Radę Miejską.

Nota prawna:

Gmina Sępólno Krajeńskie jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.

 

SDSC04868

 

  Kliknij aby odsłuchać W całym kraju jest ich ponad czterdzieści tysięcy. W gminie Sępólno Krajeńskie dwudziestu czterech. Mowa o sołtysach, którzy dzisiaj (11.03) obchodzą swoje święto. W tym roku ze względu na pandemię, nie będzie związanych z tym uroczystości.  Dzień Sołtysa w Sępólnie Krajeńskim co roku obchodzony jest uroczyście. Organizowany jest wówczas okolicznościowe spotkanie, podczas którego wręczane są podziękowania i drobne upominki. W tym roku będzie jednak inaczej. „W związku z panującą pandemią nie możemy się spotkać w większym gronie. W tym roku sołtysi otrzymywać będą upominki oraz listy z podziękowaniami za ich służbę, przy okazji ich wizyt w urzędzie” – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego.   Sołtysi z mocy prawa pełnią funkcję organów pomocniczych gminy. Reprezentują oni mieszkańców swoich miejscowości. Mają prawo do poboru podatków i opłat lokalnych. W porozumieniu z Radami Sołeckimi mogą realizować także budżety sołectw. Za swoją pracę otrzymują diety ustalane przez Radę Miejską.   W Gminie Sępólno Krajeńskie są 24 sołectwa i 2 zarządy osiedli. Sołtysi za swoją pracę otrzymują diety. Ich wysokość jest ustalana przez Radę Miejską. Nota prawna: Gmina Sępólno Krajeńskie jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.     Powered By GSpeech

 

Kliknij aby odsłuchać Powered By GSpeech