Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie   Kliknij aby odsłuchać Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie Powered By GSpeech

IGRZYSKA OLIMPIJSKIE SPORTOWCÓW WIEJSKICH ODWOŁANE

Nie będzie w tym roku Igrzysk Olimpijskich Sportowców Wiejskich. Gospodarzem wydarzenia miało być Sępólno Krajeńskie. Z powodu pandemii koronawirusa imprezę, która miała się odbyć już w zeszłym roku, przełożono na ten rok. Teraz jednak ostatecznie ją odwołano. Decyzję taką w porozumieniu z władzami Sępólna Krajeńskiego podjął zarząd zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe.

Igrzyska Olimpijskie Sportowców Wiejskich to impreza z 60-letnią tradycją. Organizowana jest ona w województwie kujawsko – pomorskim co 4 lata, na dwa miesiące przed światowymi Igrzyskami Olimpijskimi. Gospodarzami imprezy są gminy, które podobnie jak w prawdziwych igrzyskach, wcześniej podejmą starania o przyznanie prawa do ich organizacji. W wydarzeniu bierze udział ponad  2 tysiące sportowców. Nazwa imprezy zawsze nawiązuje do światowych igrzysk. Pierwotnie wydarzenie miało bazować na haśle: „Sępólno Krajeńskie - Tokio 2020”.

 

- Niestety pandemia nie ustępuje. W związku z tym nie jesteśmy w stanie zapewnić należytych warunków higieniczno–sanitarnych i tego całego dystansu społecznego. Zawody sportowe odbywają się przy udziale od 2 do 2,5 tysiąca zawodników. Jest to ogromna ilość osób z całego województwa – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego.

 

Dodatkowym utrudnieniem byłaby konieczność organizowania igrzysk bez udziału publiczności. Zakwaterowanie tak dużej ilości sportowców w obowiązującym reżimie sanitarnym, również byłoby kłopotliwe.

 

Pierwotnie rozważano przełożenie Igrzysk Sportowców Wiejskich na rok przyszły. Zdaniem organizatorów zaburzyłoby to jednak proces przygotowawczy zawodników oraz przyszłych organizatorów igrzysk, którzy na przygotowanie tak dużej imprezy mieliby tylko dwa lata.

 

Kolejne światowe igrzyska zaplanowane są na rok 2024, stąd też decyzja, aby przełożyć tegoroczne zmagania sportowców wiejskich dopiero na za trzy lata. Gospodarzem wydarzenia pozostanie Sępólno Krajeńskie. Nowe hasło towarzyszące igrzyskom będzie brzmiało: „Sępólno Krajeńskie – Paryż 2024”.

Nota prawna:

Gmina Sępólno Krajeńskie jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.

 

Logo Tokyo 2020 967x1024

 

 

  Kliknij aby odsłuchać Nie będzie w tym roku Igrzysk Olimpijskich Sportowców Wiejskich. Gospodarzem wydarzenia miało być Sępólno Krajeńskie. Z powodu pandemii koronawirusa imprezę, która miała się odbyć już w zeszłym roku, przełożono na ten rok. Teraz jednak ostatecznie ją odwołano. Decyzję taką w porozumieniu z władzami Sępólna Krajeńskiego podjął zarząd zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe. Igrzyska Olimpijskie Sportowców Wiejskich to impreza z 60-letnią tradycją. Organizowana jest ona w województwie kujawsko – pomorskim co 4 lata, na dwa miesiące przed światowymi Igrzyskami Olimpijskimi. Gospodarzami imprezy są gminy, które podobnie jak w prawdziwych igrzyskach, wcześniej podejmą starania o przyznanie prawa do ich organizacji. W wydarzeniu bierze udział ponad  2 tysiące sportowców. Nazwa imprezy zawsze nawiązuje do światowych igrzysk. Pierwotnie wydarzenie miało bazować na haśle: „Sępólno Krajeńskie - Tokio 2020”.   - Niestety pandemia nie ustępuje. W związku z tym nie jesteśmy w stanie zapewnić należytych warunków higieniczno–sanitarnych i tego całego dystansu społecznego. Zawody sportowe odbywają się przy udziale od 2 do 2,5 tysiąca zawodników. Jest to ogromna ilość osób z całego województwa – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego.   Dodatkowym utrudnieniem byłaby konieczność organizowania igrzysk bez udziału publiczności. Zakwaterowanie tak dużej ilości sportowców w obowiązującym reżimie sanitarnym, również byłoby kłopotliwe.   Pierwotnie rozważano przełożenie Igrzysk Sportowców Wiejskich na rok przyszły. Zdaniem organizatorów zaburzyłoby to jednak proces przygotowawczy zawodników oraz przyszłych organizatorów igrzysk, którzy na przygotowanie tak dużej imprezy mieliby tylko dwa lata.   Kolejne światowe igrzyska zaplanowane są na rok 2024, stąd też decyzja, aby przełożyć tegoroczne zmagania sportowców wiejskich dopiero na za trzy lata. Gospodarzem wydarzenia pozostanie Sępólno Krajeńskie. Nowe hasło towarzyszące igrzyskom będzie brzmiało: „Sępólno Krajeńskie – Paryż 2024”. Nota prawna: Gmina Sępólno Krajeńskie jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.       Powered By GSpeech

 

Kliknij aby odsłuchać Powered By GSpeech