Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie   Kliknij aby odsłuchać Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie Powered By GSpeech

REWITALIZACJA ŚRÓDMIEŚCIA – BĘDĄ ZMIANY W PROJEKCIE

 Więcej zieleni niż pierwotnie planowano znajdzie się w planie rewitalizacji śródmieścia Sępólna Krajeńskiego.

Władze miasta oraz eksperci przychylili się do postulatów mieszkańców, krytycznych wobec planowanych zmian urządzenia zieleni miejskiej. Nowy projekt zakłada dużo więcej nasadzeń, niż pierwotnie planowano.

Warta prawie 9 milionów złotych inwestycja zakłada modernizację Placu Wolności oraz przyległych do niego uliczek. Prace budowlane wymagały jednak wycięcia starych drzew oraz usunięcia istniejących zieleńców. Mimo iż miały być one zastąpione nowymi nasadzeniami, sprawa wzbudziła kontrowersje wśród mieszkańców. Obawiano się, że zieleni będzie mniej niż dotychczas. Tymczasem pierwotny projekt inwestycji zakładał, że drzew i zieleńców będzie dużo więcej. Opinia konserwatora zabytków ograniczyła jednak ilość nasadzeń do poziomu podobnego jak przed rewitalizacją. Po protestach mieszkańców Ratusz zwrócił się ponownie do konserwatora zabytków. Ten, tym razem zgodził się na pierwotną wersję projektu urządzenia zieleni. „Dzięki temu przy Placu Wolności powstaną dwa rzędy drzew. W miejsce wyciętych 18 drzew, posadzonych będzie 28 nowych” – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego. W obrębie placu posadzone będą kilkuletnie drzewa, z odpowiednio wykształconymi koronami. Powstaną też trawniki i rabaty kwiatowe. Na placu zainstalowane zostanie nowe oświetlenie uliczne oraz ławki. Wszystko powinno być gotowe do końca wakacji.

Nota prawna: Gmina Sępólno Krajeńskie jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.

  Kliknij aby odsłuchać  Więcej zieleni niż pierwotnie planowano znajdzie się w planie rewitalizacji śródmieścia Sępólna Krajeńskiego. Władze miasta oraz eksperci przychylili się do postulatów mieszkańców, krytycznych wobec planowanych zmian urządzenia zieleni miejskiej. Nowy projekt zakłada dużo więcej nasadzeń, niż pierwotnie planowano. Warta prawie 9 milionów złotych inwestycja zakłada modernizację Placu Wolności oraz przyległych do niego uliczek. Prace budowlane wymagały jednak wycięcia starych drzew oraz usunięcia istniejących zieleńców. Mimo iż miały być one zastąpione nowymi nasadzeniami, sprawa wzbudziła kontrowersje wśród mieszkańców. Obawiano się, że zieleni będzie mniej niż dotychczas. Tymczasem pierwotny projekt inwestycji zakładał, że drzew i zieleńców będzie dużo więcej. Opinia konserwatora zabytków ograniczyła jednak ilość nasadzeń do poziomu podobnego jak przed rewitalizacją. Po protestach mieszkańców Ratusz zwrócił się ponownie do konserwatora zabytków. Ten, tym razem zgodził się na pierwotną wersję projektu urządzenia zieleni. „Dzięki temu przy Placu Wolności powstaną dwa rzędy drzew. W miejsce wyciętych 18 drzew, posadzonych będzie 28 nowych” – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego. W obrębie placu posadzone będą kilkuletnie drzewa, z odpowiednio wykształconymi koronami. Powstaną też trawniki i rabaty kwiatowe. Na placu zainstalowane zostanie nowe oświetlenie uliczne oraz ławki. Wszystko powinno być gotowe do końca wakacji. Nota prawna: Gmina Sępólno Krajeńskie jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach. Powered By GSpeech

Kliknij aby odsłuchać Powered By GSpeech