Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie   Kliknij aby odsłuchać Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie Powered By GSpeech

„OSTATNIA STACJA. KATYŃ 1940” – ZAPROSZENIE NA PROJEKCJĘ

Widowisko multimedialne opisujące ostatnie chwile ofiar pomordowanych wiosną 1940 roku w Katyniu zaprezentuje dzisiaj Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim.

Placówka przygotowała projekcję, którą będzie można obejrzeć na kanale Yotube pod adresem:

oraz na profilu Facebookowym CKIS. Początek transmisji – godzina 17.00.

- Motywem przewodnim wydarzenia powstałego na cześć wymordowanej elity narodu polskiego, jego potencjału obronnego, intelektualnego oraz twórczego, jest zachowana w archiwum Muzeum Katyńskiego korespondencja ofiar oraz ich rodzin. Odnalezione w zakamarkach mundurów w trakcie ekshumacji mogił zbiorowych listy, przepełnione zazwyczaj wyłącznie troską oraz czułymi pozdrowieniami, jednoznacznie sugerują wszechobecną w warunkach obozowych cenzurę – zapowiada Michał Pick z CKiS w Sępólnie Krajeńskim.

Widowisko wzbogacone będzie także o muzykę. W tworzeniu obrazu pomagała Grupa Rekonstrukcji Historycznych Ziemi Krajeńskiej. Film zrealizowano w sępoleńskim Centrum Kultury i Sztuki.

Nota prawna:

Gmina Sępólno Krajeńskie jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.

 

 

  Kliknij aby odsłuchać Widowisko multimedialne opisujące ostatnie chwile ofiar pomordowanych wiosną 1940 roku w Katyniu zaprezentuje dzisiaj Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim. Placówka przygotowała projekcję, którą będzie można obejrzeć na kanale Yotube pod adresem: oraz na profilu Facebookowym CKIS. Początek transmisji – godzina 17.00. - Motywem przewodnim wydarzenia powstałego na cześć wymordowanej elity narodu polskiego, jego potencjału obronnego, intelektualnego oraz twórczego, jest zachowana w archiwum Muzeum Katyńskiego korespondencja ofiar oraz ich rodzin. Odnalezione w zakamarkach mundurów w trakcie ekshumacji mogił zbiorowych listy, przepełnione zazwyczaj wyłącznie troską oraz czułymi pozdrowieniami, jednoznacznie sugerują wszechobecną w warunkach obozowych cenzurę – zapowiada Michał Pick z CKiS w Sępólnie Krajeńskim. Widowisko wzbogacone będzie także o muzykę. W tworzeniu obrazu pomagała Grupa Rekonstrukcji Historycznych Ziemi Krajeńskiej. Film zrealizowano w sępoleńskim Centrum Kultury i Sztuki. Nota prawna: Gmina Sępólno Krajeńskie jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.     Powered By GSpeech

 

 

ostatnia stacja plakat 768x954

Kliknij aby odsłuchać Powered By GSpeech