Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie   Kliknij aby odsłuchać Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie Powered By GSpeech

REWITALIZACJA ŚRÓDMIEŚCIA – ZOBACZ POSTĘP PRAC

Maksymalnie do końca sierpnia powinny potrwać prace związane z rewitalizacją śródmieścia w Sępólnie Krajeńskim. Niespodziewane roboty dodatkowe oraz mroźna i śnieżna zima nie ułatwiły pracy firmie wykonującej to zadanie. Robimy wszystko, aby nadrobić zaległości – zapewnia z kolei Ratusz.

  • W obrębie kościoła i uliczek starego miasta zostały wykonane już wszystkie instalacje podziemne. Chodzi tutaj o kanalizację i przyłącza energetyczne do nowego oświetlenia. Zostały także wytyczone i oznaczone pierwsze ciągi komunikacyjne piesze i jezdne. Przy kościele układane są też płyty granitowe, stanowiące nawierzchnię ciągów spacerowych – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego.

 

Niespodzianką podczas prac było znalezienie przy kościele sporej ilości ludzkich szczątków. Konieczna była tam też wymiana części gruntu. Do tego obfite opady śniegu i mróz zatrzymały na jakiś czas roboty budowlane.

 W związku z opóźnieniem, firma wykonująca prace otrzymała zgodę na rozpoczęcie ich także w obrębie Palcu Wolności. Pierwotnie zakładano, że roboty na Rynku ruszą dopiero po zakończeniu prac przy kościele.

  • Tutaj nie ma na co czekać. Wykonawca rozpoczął czyszczenie pomnika na Placu Wolności. Niebawem ruszy tam także uzbrajanie terenu i układanie nowej nawierzchni – dodaje burmistrz. Cała inwestycja ma kosztować około 9 milionów złotych. Ponad 3,6 mln to dofinansowanie zewnętrze.

 Nota prawna:

Gmina Sępólno Krajeńskie jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.

 

 

  Kliknij aby odsłuchać Maksymalnie do końca sierpnia powinny potrwać prace związane z rewitalizacją śródmieścia w Sępólnie Krajeńskim. Niespodziewane roboty dodatkowe oraz mroźna i śnieżna zima nie ułatwiły pracy firmie wykonującej to zadanie. Robimy wszystko, aby nadrobić zaległości – zapewnia z kolei Ratusz. W obrębie kościoła i uliczek starego miasta zostały wykonane już wszystkie instalacje podziemne. Chodzi tutaj o kanalizację i przyłącza energetyczne do nowego oświetlenia. Zostały także wytyczone i oznaczone pierwsze ciągi komunikacyjne piesze i jezdne. Przy kościele układane są też płyty granitowe, stanowiące nawierzchnię ciągów spacerowych – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego.   Niespodzianką podczas prac było znalezienie przy kościele sporej ilości ludzkich szczątków. Konieczna była tam też wymiana części gruntu. Do tego obfite opady śniegu i mróz zatrzymały na jakiś czas roboty budowlane.  W związku z opóźnieniem, firma wykonująca prace otrzymała zgodę na rozpoczęcie ich także w obrębie Palcu Wolności. Pierwotnie zakładano, że roboty na Rynku ruszą dopiero po zakończeniu prac przy kościele. Tutaj nie ma na co czekać. Wykonawca rozpoczął czyszczenie pomnika na Placu Wolności. Niebawem ruszy tam także uzbrajanie terenu i układanie nowej nawierzchni – dodaje burmistrz. Cała inwestycja ma kosztować około 9 milionów złotych. Ponad 3,6 mln to dofinansowanie zewnętrze.  Nota prawna: Gmina Sępólno Krajeńskie jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.     Powered By GSpeech

 

 

 

Kliknij aby odsłuchać Powered By GSpeech