Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie   Kliknij aby odsłuchać Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie Powered By GSpeech

ROZPOCZYNAMY PRZYGODĘ W KRAJEŃSKICH BARWACH.

W krajeńskich barwach” to nowy projekt Stowarzyszenia „Trzecie Miejsce” skierowany do dzieci i młodzieży w wieku 8 -17 lat z Gminy Sępólno Krajeńskie.

Realizowany będzie w terminie od 5 maja do 17 września 2021 r. w przestrzeni miejskiej, na terenach Krajeńskiego Parku Krajobrazowego oraz w sępoleńskiej bibliotece. Celem projektu jest poznanie historii, kultury i tradycji regionu w prosty, przystępny sposób, a także rozbudzanie w dzieciach ciekawości poznawania i podziwiania piękna ziemi ojczystej i rodzimej kultury.

Edukacja regionalna jest bardzo ważna dla młodego człowieka, dlatego sępoleńskie Stowarzyszenie „Trzecie Miejsce” promować będzie nasz region poprzez różne działania. Za pomocą palety barw występujących w regionie chcemy pokazać młodym pokoleniom, że warto poszerzać wiedzę o swoich małych ojczyznach. Poprzez zabawę uczestnicy projektu będą mogli poznać Krajnę – jaka była dawniej i jaka jest dziś. Dzięki poszczególnym barwom projektu poznamy charakterystyczne cechy naszego środowiska.

Projekt składać się będzie z czterech części. Na każdych zajęciach dominować będzie inny kolor, a uczestnicy będą mogli zdobyć różnorodne informacje. Dominującym kolorem naszego regionu jest odcień niebieskiego – jak chabry, potem czerwień – maki, żółty – miód i zieleń – przyroda Krajny. Kolory te są także elementem stroju krajeńskiego. W programie konkursy plastyczne, fotograficzne, piesze wycieczki po okolicy, kreatywne zabawy dla dzieci oraz ciekawe spotkania z teatrem.

Projekt finansowany ze środków Gminy Sępólno Krajeńskie, realizowany przez Stowarzyszenie „Trzecie Miejsce”.

Informacje o poszczególnych działaniach zamieszczane będą na stronie www.biblioteka-sepolno.pl

Chętnych do udziału w projekcie zapraszamy do kontaktu w oddziale dla dzieci sępoleńskiej biblioteki przy ul. Wojska Polskiego 22. Bliższe informacje uzyskać można pod numerem telefonu 52388 0220.

 

 

  Kliknij aby odsłuchać „W krajeńskich barwach” to nowy projekt Stowarzyszenia „Trzecie Miejsce” skierowany do dzieci i młodzieży w wieku 8 -17 lat z Gminy Sępólno Krajeńskie. Realizowany będzie w terminie od 5 maja do 17 września 2021 r. w przestrzeni miejskiej, na terenach Krajeńskiego Parku Krajobrazowego oraz w sępoleńskiej bibliotece. Celem projektu jest poznanie historii, kultury i tradycji regionu w prosty, przystępny sposób, a także rozbudzanie w dzieciach ciekawości poznawania i podziwiania piękna ziemi ojczystej i rodzimej kultury. Edukacja regionalna jest bardzo ważna dla młodego człowieka, dlatego sępoleńskie Stowarzyszenie „Trzecie Miejsce” promować będzie nasz region poprzez różne działania. Za pomocą palety barw występujących w regionie chcemy pokazać młodym pokoleniom, że warto poszerzać wiedzę o swoich małych ojczyznach. Poprzez zabawę uczestnicy projektu będą mogli poznać Krajnę – jaka była dawniej i jaka jest dziś. Dzięki poszczególnym barwom projektu poznamy charakterystyczne cechy naszego środowiska. Projekt składać się będzie z czterech części. Na każdych zajęciach dominować będzie inny kolor, a uczestnicy będą mogli zdobyć różnorodne informacje. Dominującym kolorem naszego regionu jest odcień niebieskiego – jak chabry, potem czerwień – maki, żółty – miód i zieleń – przyroda Krajny. Kolory te są także elementem stroju krajeńskiego. W programie konkursy plastyczne, fotograficzne, piesze wycieczki po okolicy, kreatywne zabawy dla dzieci oraz ciekawe spotkania z teatrem. Projekt finansowany ze środków Gminy Sępólno Krajeńskie, realizowany przez Stowarzyszenie „Trzecie Miejsce”. Informacje o poszczególnych działaniach zamieszczane będą na stronie www.biblioteka-sepolno.pl Chętnych do udziału w projekcie zapraszamy do kontaktu w oddziale dla dzieci sępoleńskiej biblioteki przy ul. Wojska Polskiego 22. Bliższe informacje uzyskać można pod numerem telefonu 52388 0220.     Powered By GSpeech

 

 

 

w krajeńskich barwach   plakat

Kliknij aby odsłuchać Powered By GSpeech