Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie   Kliknij aby odsłuchać Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie Powered By GSpeech

"GDYBY…" - WYSTAWA FOTOGRAFII SĘPÓLNA KRAJEŃSKIEGO

Archiwalne zdjęcia zestawione z fotografiami współczesnymi miasta, już od poniedziałku będzie można oglądać w Centrum Aktywności Społecznej w Sępólnie Krajeńskim.

7 sierpnia o godzinie 17.00 zostanie tam otwarta wystawa pod tytułem "Gdyby…"

W galerii znajdzie się 15 plansz zawierających fotomontaże zdjęć Sępólna Krajeńskiego. Obrazy archiwalne zostały nałożone na zdjęcia współczesne. Dzięki temu widzowie będą mogli zauważyć jakie nowe elementy pojawiły się, bądź też zniknęły z przestrzeni miasta. "Mowa tu między innymi o kościele ewangelickim lub synagodze, których od dawna już nie ma" - mówi Łukasz Jakubowski z Biblioteki Publicznej w Sępólnie Krajeńskim. Na wystawie znajdzie się także zdjęcie dokumentujące wypędzenie polaków do Generalnego Gubernatorstwa albo nawiedzenie obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. Wystawa będzie czynna do końca sierpnia. Wydarzenie jest jednym z elementów obchodów Dni Sępólna Krajeńskiego.


Nota prawna:
Gmina Sępólno Krajeńskie jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.

Kliknij aby odsłuchać Powered By GSpeech