Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie   Kliknij aby odsłuchać Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie Powered By GSpeech

ZWIEDZAJ SĘPÓLNO RAZEM Z MISIĄ.

Biblioteka Publiczna w Sępólnie Krajeńskim zaprasza na wspólny spacer po mieście.

Trasę wytyczyła literacka Misia, główna bohaterka najnowszego opowiadania o naszej miejscowości. Start już jutro (8.08) o godzinie 11.00 sprzed siedziby biblioteki.

Wydarzenie jest otwarte dla wszystkich. Organizatorzy zapraszają nie tyko mieszkańców, ale przede wszystkim turystów. "Podczas spaceru odwiedzimy kilkanaście miejsc ciekawych pod względem historycznym. Razem z nami będzie także przewodnik, który opowie o tychże miejscach i związanych z nimi wydarzeniach" - mówi Łukasz Jakubowski z Biblioteki Publicznej w Sępólnie Krajeńskim.
Większość z tych miejsc odwiedziła wcześniej mała Michalina - bohaterka książki "Pierścień Sępolenki, czyli z Misią wspólnie po Sępólnie". Opowieść jest literacką fikcją osadzoną w rzeczywistych miejscach. Jej bohaterką jest 10 letnia Michalina, która spędza wakacje w Sępólnie Krajeńskim. Na rynku znajduje pierścień, który okazuje się być magicznym. Przenosi on małą Misię do XIX wieku, w którym toczy się dalsza akcja. Wtorkowy spacer zakończy się na Placu Wolności. Tam również będzie okazja do nabycia książki, którą był on inspirowany.

Nota prawna:
Gmina Sępólno Krajeńskie jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.

Kliknij aby odsłuchać Powered By GSpeech