Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie   Kliknij aby odsłuchać Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie Powered By GSpeech

SĘPOLEŃSKIE ŚNIADANIE NA TRAWIE.

Już po raz czwarty Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim zaprasza wszystkie dzieci na doroczne Śniadanie na trawie.

Jest to piknik organizowany w plenerze. Wydarzenie będzie otwarte dla całych rodzin.

Piknik co roku odbywa się na zieleńcu przed wejściem do budynku Centrum Kultury i Sztuki. Za każdym razem ma on inną formułę. W przeszłości dzieci gościły na królewskim dworze, przy okazji ucząc się dobrych manier i dworskiej etykiety. Potem był papuzi gaj, czyli spotkanie z kolorowymi ptakami. W tym roku do Sępólna Krajeńskiego zawitają górale. "Będą odpowiednie stroje, kulinaria i owieczki" - zapewnia Katarzyna Śmigiel - Wilkowska, animator zabawy.
Śniadanie na trawie ma także walor edukacyjny. Uczestnicy wydarzenia zanim zasiądą do posiłku, biorą udział w krótkich zajęciach. W tym roku wszyscy będą się uczyć tańców góralskich. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Sępoleńskie śniadanie na trawie odbędzie się w najbliższą środę (9.08) o godzinie 10.00. Zbiórka przed budynkiem Centrum Kultury i Sztuki.

Nota prawna:
Gmina Sępólno Krajeńskie jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.

Kliknij aby odsłuchać Powered By GSpeech