Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie   Kliknij aby odsłuchać Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie Powered By GSpeech

PODHALAŃSKIE ŚNIADANIE NA TRAWIE W SĘPÓLNIE

Były owieczki, oscypki i góralska kapela.

Tak właśnie w Sępólnie Krajeńskim zorganizowano kolejne "Śniadanie na trawie". W tym roku motywem przewodnim były zwyczaje mieszkańców Podhala.

Śniadanie na trawie to coroczna impreza organizowana przez Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim. Jej uczestnikami są dzieci wraz rodzicami. Wszyscy spotykają się na zieleńcu przed CKiS, po to by przez kilkadziesiąt minut wspólnie się bawić i spożyć przygotowane przekąski. Wydarzenie ma charakter nie tylko rozrywkowy, ale także edukacyjny. W poprzednich latach mali uczestnicy zabawy poznawali dworską etykietę i zwyczaje ptaków. "W tym roku nasze śniadanie odbywało się na góralską nutę" - mówi Katarzyna Śmigiel - Wilkowska, instruktor z Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim. Nie zabrakło oscypków, twarogu, podhalańskich strojów i tańców oraz góralskiej kapeli.


Nota prawna:
Gmina Sępólno Krajeńskie jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.

Kliknij aby odsłuchać Powered By GSpeech