Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie   Kliknij aby odsłuchać Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie Powered By GSpeech

POCZYTAJ "WESELE" W WITRYNACH

Niecodzienną akcję na Narodowe Czytanie 2017 przygotowuje Biblioteka Publiczna w Sępólnie Krajeńskim. Fragmenty "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego, będzie można przeczytać w sklepowych witrynach w mieście. Najbardziej zaangażowani czytelnicy otrzymają także nagrody.

W tym roku w Sępólnie Krajeńskim nie będzie tradycyjnej akcji publicznego czytania wybranego dzieła polskiego pisarza. Nie będzie też towarzyszących wydarzeniu parad młodzieży przebranej w stroje z epoki. Wszystko przez potrzebę zachowania powagi i solidarności z poszkodowanymi w nawałnicy. Na terenie Gminy Sępólno Krajeńskie wiele rodzin straciło część swojego dobytku.

Biblioteka Publiczna nie wycofuje się jednak całkowicie z przeprowadzenia akcji Narodowego Czytania. W tym roku mieszkańcy miasta i turyści będą mogli samodzielnie zagłębić się w lekturę. Fragmenty "Wesela" będą wywieszone w czternastu witrynach sklepowych na trasie od biblioteki na ulicy Wojska Polskiego, do jej filii na ulicy Kościuszki. Każdy kto przejdzie ten odcinek, odnajdzie fragmenty lektury i zapozna się z nimi, będzie mógł liczyć na nagrodę - zapowiada Magdalena Stormowska z Biblioteki Publicznej w Sępólnie Krajeńskim.

Organizatorzy akcji przygotowali trzy konkursy. Pierwszy będzie polegał na wykonaniu ciekawego selfie na tle jednego z plakatów. Drugi - to odgadnięcie cytatu ukrytego w treści plakatów. Chodzi o to, aby odnaleźć wszystkie wywieszone w witrynach plansze, wynotować wyróżnione na nich słowa i złożyć je w cytat będący jednocześnie odpowiedzią. Trzeci konkurs będzie polegał na logicznym uporządkowaniu kolejności plakatów. Wszystkie one będą ponumerowane. Ich rozmieszczenie w witrynach będzie jednak losowe. Zadaniem uczestników zabawy będzie przeczytanie treści wszystkich plakatów, a następnie ustalenie ich prawidłowej chronologii. Odpowiedzią będzie właściwy ciąg liczb, stanowiący numery plansz, który należy przesłać do biblioteki.

Plakaty z fragmentami lektury pojawią się w witrynach w piątek wieczorem (1.09). Będzie je można czytać do poniedziałku (4.09). Zdjęcia i odpowiedzi konkursowe także będą przyjmowane od piątku do poniedziałku. Należy je nadsyłać mailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Wyniki zostaną ogłoszone we wtorek (5.09) na stronie internetowej Biblioteki Publicznej w Sępólnie Krajeńskim - http://www.biblioteka-sepolno.pl


Nota prawna:
Gmina Sępólno Krajeńskie jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.

Kliknij aby odsłuchać Powered By GSpeech