Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie   Kliknij aby odsłuchać Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie Powered By GSpeech

BUDŻET OBYWATELSKI WSTRZYMANY

Nie będzie dalszych konsultacji w sprawie realizacji przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego w Gminie Sępólno Krajeńskie. 200 tysięcy złotych, które miały być przekazane na inwestycje wskazane przez mieszkańców, wspomoże fundusz pomocy poszkodowanym w nawałnicy. Decyzję taką podjęła Rada Miejska.

Na terenie Gminy Sępólno Krajeńskie uszkodzonych jest ponad 500 budynków, z czego 200 to obiekty mieszkalne. 4 z nich wcale nie nadają się do zamieszkania. Straty zanotowano także w infrastrukturze komunalnej. Są to uszkodzone świetlice, place zabaw, boiska i drogi. Nawet ratownicy niosący pomoc odnotowali zniszczenia w sprzęcie. Dwa pojazdy Ochotniczej Straży Pożarnej w Wałdowie i Lutowie były mocno eksploatowane i powinny być teraz wymienione. "Zdecydowaliśmy, że na jeden rok wstrzymamy realizację projektów obywatelskich. Pieniądze przekażemy na fundusz pomocowy" - mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego. Na razie nie wiadomo na co konkretnie środki zostaną przeznaczone. Decyzję o ich rozlokowaniu podejmie Rada Miejska.


Nota prawna:
Gmina Sępólno Krajeńskie jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.

Kliknij aby odsłuchać Powered By GSpeech