EUROPEJSKIE DNI DZIEDZICTWA W SĘPÓLNIE KRAJEŃSKIM

Pikniki, pogadanki, koncerty i wernisaże - to tegoroczne propozycje Gminy Sępólno Krajeńskie na Europejskie Dni Dziedzictwa. Jest to cykl wydarzeń, który potrwa od 8 do 17 września. Arenami spotkań będą najczęściej świetlice wiejskie, domy kultury oraz atrakcyjne miejsca w różnych miejscowościach.

Europejskie Dni Dziedzictwa zainaugurują piątkowe (8.09) regaty żeglarskie "Krajna Cup - Pływajmy Razem". Wszystko rozpocznie się o godzinie 10.00 na sępoleńskim molo. O 13.00 oficjalne rozpoczęcie Europejskich Dni Dziedzictwa, a o godzinie 14.00 koncert zespołu szantowego "Kubryk".

Od soboty (9.09) wszystkie wydarzenia przeniosą się do okolicznych wsi. "Planujemy różnego rodzaju imprezy między innymi w Lutowie, Wiśniewce, Piasecznie, Skarpie, Wilkowie, Zalesiu, Wiśniewie, Włościborzu, Niechorzu, Lutówku, Kawlach, Świdwiu, Wysokiej Krajeńskiej, Wałdowie i Iłowie" - mówi Bogusława Zgrzeba z Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim.

Tegoroczne wydarzenia odbywają się pod wspólnym hasłem: "Krajobraz dziedzictwa i dziedzictwo krajobrazu". Wykorzystywane do tego będą liczne plenery w okolicach Sępólna Krajeńskiego.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Organizatorzy zapraszają całe rodziny. W dniach od 9 do 17 września wszystkie imprezy, niezależnie od miejsca, rozpoczynać się będą o godzinie 16.00.
Szczegółowy harmonogram wydarzeń:

08.09.2017 r. - godz. 13:00„Pod żaglami Krajny”- inauguracja EDD 2017
- regaty żeglarskie"Krajna Cup - Pływajmy razem"
- koncert szantowy zespołu Kubryk - sępoleńskie molo

09.09.2017 r.
- „Pod konarem lipy” - Lutowo
- „Pejzaż z piosenką” - dziecięce canto muzyczne na polanie - Wiśniewka
- „Wieś kujawsko-pomorska wczoraj i dziś” - prezentacja jesiennych prac w polu - Piaseczno
- „Ścieżki z dzieciństwa” - opowieści o pałacu i jego dziejach - Skarpa

10.09.2017 r.
- „Moja tożsamość regionalna” - małe i wielkie rzeczy ze słomy - Wilkowo

11.09.2017 r.
- „Urok przemijania” cz. I - sesje fotograficzne starszych mieszkańców wsi - Zalesie

12.09.2017 r.
- „Zatarte ślady młodości” - przywołanie wspomnień z dzieciństwa, spartakiada podwórkowa, pokaz dawnych gier podwórkowych - Wiśniewa

13.09.2017 r.
- „Urok przemijania” cz. II - echo wspomnień - Zalesie

14.09.2017 r.
- „Ratujmy to co piękne” - piknik na polanie w lesie (potrzeba ochrony krajobrazu) - Włościbórz
- „ABC mojej wsi” cz. I - walory wsi (drzewa, rośliny) - Niechorz

15.09.2017 r.
- „Znikające krajobrazy Lutówka” - wernisaż fotografii, opowieści i legendy związane z Lutówkiem - Lutówko
- „ABC mojej wsi” cz. II - pomniki przyrody (dęby) - Niechorz
- „Idziemy ku lepszemu” - wystawa fotograficzna „Ogrody dawniej i dziś”, muzyczny koncert w plenerze - Wysoka Krajeńska
- Ogrodowe spotkania integracyjno – towarzyskie” - wystawa fotograficzna „Od zasiewu do kwitnienia” - Kawle

16.09.2017 r.
- „W zgodzie z naturą” - produkty z ula i ich wykorzystanie, znaczenie pszczoły miodnej w środowisku naturalnym - Świdwie
- „Za oknem - krajobraz i tożsamość” - przedstawienie teatralne „Iłowskie Bajduły”; wernisaż prac plastycznych „Żurawie” wykonanych różnymi technikami - Iłowo
- „ABC mojej wsi” cz. III - dokumentowanie w informatorze ciekawych opowieści, informacji oraz fotografii - Niechorz

17.09.2017 r.
- „Akordy krajobrazu” - koncert fortepianowy na łące, wystawa fotograficzna „Kwiaty” - Wałdowo

Program znajduje się również na stronie internetowej Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim: http://www.ckissepolno.com.pl/

Nota prawna:
Gmina Sępólno Krajeńskie jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.