NIE PRZYCHODŹ DO URZĘDU! SPRAWĘ ZAŁATW ON-LINE

Podobnie jak w całym kraju, tak również w Sępólnie Krajeńskim – Urząd Miejski został zamknięty dla wizyt interesantów.

Wszystkie sprawy można nadal załatwiać. Trzeba to jednak zrobić albo telefonicznie, albo mailowo lub przez platformę ePUAP. Istnieje także możliwość przesyłania korespondencji pocztą tradycyjną. Wszystko to z powodu wzmożonej ochrony przed koronawirusem.

Zgodnie z zaleceniami służb Wojewody Kujawsko – Pomorskiego od poniedziałku drzwi wszystkich urzędów są zamknięte dla petentów. Nie oznacza to jednak, że urzędnicy nie pracują. Wszyscy interesanci są obsługiwani na bieżąco, przy czym odbywa się to drogą telefoniczną lub elektroniczną. Do budynku Ratusza nikt poza pracownikami wejść nie może. „Środki ostrożności zostały wprowadzone nie tylko ze względu na ochronę petentów, ale także urzędników. Musimy wszyscy dbać o to, żeby nie doszło do zakażenia kogokolwiek” – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego.

Interesant może pojawić się w urzędzie tylko w wyjątkowych sytuacjach. „W przypadku kiedy jest niezbędna obecność danego petenta w urzędzie, umawiamy się telefonicznie na dany dzień i godzinę, i wówczas dopiero taki interesant zostanie obsłużony na miejscu” – dodaje burmistrz.

Wykaz numerów telefonów do poszczególnych wydziałów znajduje się na stronie internetowej https://www.gmina-sepolno.pl/

Nieczynna jest także kasa Urzędu Miejskiego. Wszelkie płatności przyjmowane są poprzez bankowość elektroniczną. Opłat gotówkowych można dokonywać w bankach, placówkach pocztowych oraz punktach przyjmowania opłat. Mimo to zaleca się dokonywanie płatności przy pomocy kart.

Ośrodek Pomocy Społecznej uruchomił telefony, pod którymi osoby starsze, niesamodzielne lub pozostające w kwarantannie mogą uzyskać pomoc. W przypadku potrzeby zrobienia zakupów lub dostarczenia lekarstw osobie, która nie ma możliwości wyjścia z domu - należy dzwonić pod numery: 52 388 84 56 lub 604 053 421. Z pomocą przyjdą pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej lub wolontariusze. Do odwołania zamknięte dla interesantów są także inne instytucje podległe sępoleńskiemu Ratuszowi.

Nota prawna:
Gmina Sępólno Krajeńskie jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.