Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie   Kliknij aby odsłuchać Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie Powered By GSpeech

Dziewczyny ze Szkoły Podstawowej w Wiśniewie drugim zespołem w Kujawsko Pomorskiej

Lidze Orlika!

23. września w Aleksandrowie Kujawskim odbyła się XII edycja Kujawsko – Pomorskiej Ligi Orlika. Wśród 8 drużyn rywalizujących w turnieju finałowym znalazła się drużyna SP Wiśniewa! Turniej miał formułę mieszaną tzn. najpierw faza grupowa, następnie pucharowa.


W grupie nasza reprezentacja rywalizowała ze Szkołami Podstawowymi z Czernikowa, Żnina i Aleksandrowa. Pierwszy mecz rozgrywaliśmy z zawodniczkami z Czernikowa. Po bramkach Julii Mosek, Oli Skrzyńskiej i Olgi Strawy pewnie wygrywamy 3:0! W drugim spotkaniu przeciwko SP Żnin i bramkach Wiktorii Mosek i Oli Skrzyńskiej wygrywamy 2:1. W ostatnim pojedynku grypowym doszło do rywalizacji z faworytem całego turnieju i po bardzo dobrej grze remisujemy 0:0, co daje nam 1. miejsce w grupie, a rywalki nie uzyskują awansu do TOP4.


W grupie B bezkonkurencyjne okazały się zespoły z Bydgoszczy i Wielgia. W półfinale przyszło nam się zmierzyć z II miejscem grupy B, czyli SP Wielgie. Po fantastycznej walce i bramce Julii Mosek mecz kończy się wynikiem 1:1 i o końcowym rezultacie miały zdecydować rzuty karne. Te lepiej wykonywały dziewczyny z Wiśniewy i awansowały do wielkiego finału imprezy!


W finale miało dojść do rewanżu za półfinał Turnieju o Puchar Tymbarku z roku 2018 gdzie SP Wiśniewa wyraźnie uległa Tęczy Bydgoszcz. Tym razem jako SP 12 Bydgoszcz dziewczyny  z klubu sportowego Tęcza miały znacznie trudniejsze zadanie. Po bardzo wyrównanym meczu stojącym na wysokim poziomie i dwóch bramkach w samej końcówce spotkania, lepsze okazały się zawodniczki z Bydgoszczy i to one zostały zwycięzcami XII Edycji Kujawsko Pomorskiej Ligi Orlika 2020!


Wśród wyróżnień indywidualnych najlepszą zawodniczką turnieju wybrano naszą Julię Mosek !!!

SKŁAD SP WIŚNIEWA: Marta Ludtke, Rogowska Anna, Knapik Marta, Skrzyńska Aleksandra, Mosek Wiktoria, Strawa Olga, Mosek Julia, Czajka Julia, Krzyżkowska Agata, Leonhard Alicja.

Trener: Burkiewicz Bartosz
SP w Wiśniewie

Kliknij aby odsłuchać Powered By GSpeech